Wyszukaj:
Zaawansowane
Ogłoszeń: 53828
Firm w katalogu: 4942

Reklama

Kontakt

Pomoc

Zaloguj
 
STRONA GŁÓWNA TWOJE KONTO DODAJ OFERTĘ KATALOG MASZYN KATALOG FIRM
Budowlane (10183)
Do drewna (5031)
Do metalu (7782)
Do przetwórstwa tworzyw sztucznych (1245)
Dziewiarskie, kaletnicze, włókiennicze (337)
Opakowaniowe (903)
Poligraficzne (1878)
Rolnicze (17842)
Spożywcze (883)
Transportowe (6210)
Automatyka (461)
Narzędzia (1069)
Usługi (4)
Surowce24.com
Języki:
Ładowanie kursów walut
--------- »
--------- »
--------- »
--------- »
Przeliczaj ceny na:
LEASING
DOTACJE
WIADOMOŚCI
TARGI
NOWINKI TECHNICZNE
ZDJĘCIA
WIDEO Z OGŁOSZEŃ
FILMY O MASZYNACH
O NAS
REGULAMIN
REKLAMA
KONTAKT
bankmaszyn.pl / Wydarzenia / Wiadomosci / Orlen i Lotos obniżają ceny paliw poniżej 5 zł


Orlen i Lotos obniżają ceny paliw poniżej 5 zł
2011-08-25

Od środy 24 sierpnia br. kierowcy tankujący EU-95 oraz ON na stacjach Orlenu i Lotosu zapłacą poniżej 5 zł za litr paliwa. Orlen obniżył ceny obu paliw do 4,99 zł za litr, zaś Lotos cenę oleju napędowego obniżył nawet do 4,97 zł.
W przypadku Orlenu jest to już trzecia tak znacząca obniżka cen detalicznych na stacjach płockiego koncernu w ostatnich tygodniach. Dzięki tym działaniom od początku sierpnia maksymalna cena najpopularniejszej benzyny EU-95 na stacjach własnych Orlenu spadła o 40 gr/ltr, a oleju napędowego o 20 gr/ltr. Ustalenie maksymalnej ceny benzyny na poziomie 4,99 zł za litr oznacza powrót do cen z początku marca tego roku, gdy została przełamana bariera 5 zł/ltr .

W przypadku Lotosu dzisiejsza zmiana oznacza obniżenie cen benzyny i oleju napędowego odpowiednio o 10 i 7 gr na litrze. Obniżka obowiązuję w całej sieci stacji koncernu łącznie ze stacjami Lotos Optima. - Decyzja o obniżce została podjęta po gruntownej analizie sytuacji na rynku ropy oraz ocenie jej wpływu na działania koncernu. Cena paliwa na stacjach zależna jest bowiem m.in. od czynników makroekonomicznych: kosztu ropy naftowej, kursu złotego do dolara oraz ogólnego stanu gospodarki na świecie - czytamy w komunikacie spółki.

Między innymi na skutek działań cenowych w okresie wakacji PKN wydał prawie 120 tys. nowych kart lojalnościowych Vitay. - Jest to dwa razy więcej niż w podobnych okresach przed promocją - podkreśla Marek Podstawa, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN Orlen.

- Obniżenie cen paliw to także doskonała okazja do zmniejszenia wysokiego poziomu zapasów - dodaje i zaznacza, że obniżki o takiej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy. Od szczytowego okresu z połowy lipca cena tego surowca spadła o około 7 proc.

Koncern nie ukrywa jednak, że obniżki cen paliw na stacjach podyktowane są też chęcią pobudzenia słabnącej konsumpcji benzyn, która była odczuwalna w pierwszym półroczu tego roku. W okresie od stycznia do czerwca konsumpcja detaliczna benzyn spadła o ok. 3,5 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.Źródło: nafta.wnp.pl/stacje_paliw/orlen-i-lotos-obnizaja-ceny-paliw-ponizej-5-zl,148584_1_0_0.htmlSkomentuj na forum
Forum

Copyright @ 2006-2014 Ekomer. All rights reserved Regulamin | Rejestracja | Logowanie
Wykonanie KOTNIS.pl