Drema 2016 – centrum spotkań liderów

Drema 2016 – centrum spotkań liderów
Drema 2016 – centrum spotkań liderów

W dniach 13-16 września 2016r. w Poznaniu po raz 32 spotkają się przedstawiciele sektora drzewnego i meblarskiego, by tworzyć kształt rynku i szukać nowych kierunków rozwoju. Taka mobilizacja i poruszenie branży zdarza się tylko raz w roku, podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema.
O ich prestiżu świadczy chociażby fakt, że jest to jedyne w Polsce i jedno z kilkunastu na świecie branżowych wydarzeń popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.
ROZWÓJ KLUCZEM DO SUKCESU
Na targach Drema prezentowana jest oferta w zakresie maszyn i narzędzi dla sektora drzewnego i meblarskiego. Obejmuje ona szeroką gamę rozwiązań oraz zaawansowanych technologii, interesującą nie tylko dla przedstawicieli tych branż, ale także dla osób związanych z leśnictwem, biomasą oraz dla producentów i dystrybutorów chemii do drewna i dla przemysłu meblarskiego. Targi adresowane są zarówno do producentów, jak i do kooperantów, dystrybutorów i dostawców materiałów czy podzespołów.
Ofertę targów Drema uzupełniają odbywające się w tym samym czasie Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab oraz Targi Maszyn i Komponentów dla Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Obuwniczego INTERMIC.
JAKOŚĆ WYPRACOWANA PRZEZ LATA
Targi Drema są przykładem tego, w jaki sposób doświadczenie, połączone z nowoczesną myślą strategiczną, może przyczynić się do uzyskania przewagi konkurencyjnej. Poznańskie wydarzenie od lat odnotowuje wzrosty, zarówno w liczbie wystawców, jak i zwiedzających. Dlaczego tak się dzieje? Organizatorzy podkreślają, jak ważne są dla nich głosy z branży. To one decydują o kształcie targów, który nieustannie ewoluuje, dostosowując się do zmieniających się potrzeb oraz sytuacji na rynku.
Tak samo, jak zmienia się Drema, zmieniają się także przedsiębiorstwa z branży drzewnej i meblarskiej. W dzisiejszym świecie nie chodzi już tylko o pęd za nowościami i innowacjami, choć te oczywiście odgrywają bardzo istotną rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej firm. Dziś liczy się świadomość marki i budowanie zaufania, które jest wartością najwyższą w świecie biznesu, a nie ma lepszego miejsca do kreowania dobrego wizerunku przedsiębiorstwa niż targi, które w świadomości branży są solidną platformą dla debaty nad jej kształtem oraz miernikiem jej nastrojów i gotowości na zmiany. Partnerstwo z taką marką zawsze jest korzystne dla firmy.
KOMPLEKSOWA OFERTA
Targi Drema to nie tylko ekspozycja, pozwalająca na zapoznanie się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, ale także bogaty program wydarzeń towarzyszących i przestrzeni specjalnych. Tegoroczna edycja targów obfitować będzie w wiele atrakcji, które zdecydowanie przyciągną uwagę zwiedzających. Wydarzeń, które wyznaczają trendy i pokazują, co jest istotne w branży drzewno-meblarskiej.
Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego Koopdrew – IV edycja kongresu, organizowana z ramienia Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbywająca się w przeddzień targów Drema. Zgodnie z już utrwaloną tradycją, KOOPDREW łączy ze sobą elementy konferencji i spotkania  „Business to Business”. W ramach bloku konferencyjnego omówione będą najważniejsze sprawy oraz najnowsze wydarzenia decydujące o sytuacji przemysłu drzewnego w Polsce i w Europie. Referować je będą uznani eksperci z kilku krajów. Z kolei blok „B2B” stwarzać będzie możliwość do spotkań, nawiązania nowych kontaktów handlowych i bezpośredniej wymiany informacji.
Drema Dzieciom – to idea, w ramach której odbywają się dwa przedsięwzięcia: Fabryka Mebli na Żywo oraz Polska Fabryka Mebli. Szczytny cel przyświecający uczestnikom oraz fakt, że wszystkie wykreowane produkty są przekazywane na cele charytatywne sprawiają, że projekt Drema Dzieciom nabiera szczególnego charakteru i cieszy się dużym zainteresowaniem, tak firm i partnerów, jak i samych uczestników.
Mistrzostwa We Wbijaniu Gwoździ – pomysłodawcą i organizatorem jest Wydawnictwo Inwestor, celem przedsięwzięcia jest promocja czasopism wydawnictwa jako źródeł wymiany informacji między dostawcami a przedsiębiorcami na temat dostępnych surowców i technologii w branży drzewnej, a ponadto odrobina rywalizacji i dobra zabawa.
Konkurs Wyczarowane z Drewna – także organizowany przez Wydawnictwo Inwestor, skierowany głównie do nauczycieli i uczniów szkół o profilu drzewnym i meblarskim, ich zakres ma podnieść świadomość młodzieży na temat wykorzystania surowca, optymalizacji i organizacji produkcji, zastosowania jak najbardziej efektywnych technologii, umiejętność planowania i zarządzania w branży związanej z przemysłem drzewnym i meblarskim.
Pawilon Promocji Drewna – przestrzeń, w której swoje miejsce mieć będą m.in. Strefa Parkietu, Strefa Wiedzy, Strefa Drewna B2B Wood Meetings. Strefa Parkietu – z inicjatywy Stowarzyszenia „Parkieciarze Polscy” odbędą się warsztaty parkieciarskie, na których prezentowane będą najnowsze produkty i technologie stosowane w parkieciarstwie. Warsztaty wypełnią praktyczne pokazy mistrzów zawodu oraz wykłady i szkolenia specjalistyczne. Strefa Wiedzy to przestrzeń specjalna w całości organizowana przez portal Drewno.pl, pozwoli zaczerpnąć wiedzy o różnych rodzajach dotacji (z UE i ZUS), skutecznej promocji firmy i produktów w internecie, a także o znakowaniu i certyfikowaniu drewna. Ponadto przez całe 4 dni imprezy odbywać się będą pokazy symulatora wielozadaniowych maszyn leśnych typu harwester i forwarder. Każdy zainteresowany będzie miał możliwość przekonać się na własnej skórze, jak wymagająca i precyzyjna musi być praca operatora leśnego. Z kolei Strefa Drewna B2B Wood Meetings współorganizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego to spotkania kooperacyjne dla firm z branży drzewnej, którym towarzyszyć będzie prezentacja ich oferty. Spotkania mają ułatwić kontakt przedstawicielom przedsiębiorstw, które potencjalnie mogą stać się dla siebie nawzajem partnerami. Koncepcja ta zwiększa szansę na zdobycie nowych kontaktów biznesowych, podpisanie kontraktów oraz na nawiązanie i kontynuację współpracy, a tym samym pozwala na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie możliwości, jakie dają targi.
Poligon Umiejętności – specjalna przestrzeń demonstracyjna, miejsce, gdzie można przeprowadzić rozmowy z różnymi specjalistami, m.in. od obróbki powierzchni i lakierowania drewna. Każdy zwiedzający będzie miał możliwość sprawdzenia obecnych urządzeń w praktyce, podnieść swoją wiedzę i kompetencje.
TARGI DAJĄ WIĘCEJ
Od samego początku współpracujemy ze stowarzyszeniami branżowymi i słuchamy sugestii, jakie dochodzą do nas z różnych stron, zarówno od wystawców, jak i zwiedzających. Jesteśmy gotowi na dialog i na wyciąganie wniosków. I przede wszystkim, jesteśmy gotowi na zmiany, bo bez nich nie ma szans na rozwój, a tylko ten umożliwia utrzymanie się na trudnym rynku XXI wieku – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor projektu. – Dzięki tej otwartości oraz dzięki zaufaniu, którym obdarzają nas firmy i profesjonaliści z branży drzewnej i meblarskiej, jesteśmy w centrum. W centrum przemian związanych z sektorem, w centrum innowacji i technologii oraz w centrum skojarzeń z branżą. Uczestnictwo w targach daje więcej, pozwala firmom zdobyć znaczącą przewagę konkurencyjną i dopasować się do wymogów stawianych przez rynek i zmian zachodzących w branży. Być cały czas w czołówce!
Zapraszamy! Najważniejsze spotkanie liderów branży drzewno-meblarskiej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej już w dniach 13-16 września 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Źródło: http://www.mtp.pl/

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26