Firmy logistyczne deklarują obniżenie emisji CO2

Firmy logistyczne deklarują obniżenie emisji CO2
Firmy logistyczne deklarują obniżenie emisji CO2

Niemiecka firma Schenker Logistics rozpoczęła serię podpisywania porozumień strategicznych w sprawie redukcji emisji dwutlenku węgla w transporcie lotniczym i morskim.
Wśród partnerów, świadczących dla niej usługi transportowe, już podpisała je z armatorami kontenerowców: Maersk Line, Hapag Lloyd, Hamburg Süd, Hanjin oraz Hyundai Merchant Marine. Zakładają one redukcje CO2 poprzez inwestycje (m.in. w bardziej efektywne silniki), wspierane przez państwa.
Według założeń, zanieczyszczenie każdego przewożonego kontenera ma spaść do 2020 roku o 23 proc., w porównaniu z poziomem z 2014 roku.
Schenker Logistics podpisał już także podobnego typu umowy z liniami lotniczymi: British Airways, American Airlines oraz Lan Chile. Zakładają one redukcję CO2 w tym samym okresie na jednostkę transportowanego towaru (prawdopodobnie paletę) o 10 proc.
„Oczekujemy, że nasze umowy tylko z firmami przewozowymi przyczynią się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w końcu dekady nawet o 100 tys. ton rocznie” – powiedział Andrea Schon, odpowiedzialny za ochronę klimatu i kontrolę emisji spalin w DB Schenker Logistics.
Według niego, umowy te są kamieniem milowym w logistyce, „ponieważ tworzymy bardziej odpowiedzialne relacje biznesowe”.

Źródło: http://logistyka.wnp.pl/firmy-logistyczne-deklaruja-obnizenie-emisji-co2,262364_1_0_0.html

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26