Inwestycje w rozwój tylko na targach DREMA

Inwestycje w rozwój tylko na targach DREMA
Inwestycje w rozwój tylko na targach DREMA

Innowacyjność, dynamika, promocja nowości i nieszablonowych rozwiązań – to cechy charakteryzujące najważniejsze i największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi maszyn i technologii dedykowane branży drzewnej i meblarskiej, które już we wrześniu odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tegoroczne targi DREMA zapowiadają się rekordowo! Już na tę chwilę, na 3 miesiące przed rozpoczęciem wydarzenia, zgłoszonych jest ponad 250 wystawców, którzy są zainteresowani znacznie większymi stoiskami, niż w roku ubiegłym. Aktualnie zamówiona powierzchnia wystawiennicza przekroczyła 19 tys. m2. To pokazuje, jak ważną częścią polskiej gospodarki jest przemysł drzewny i meblarski, i jak istotnym narzędziem marketingowym są targi.

Między 12 a 15 września tereny MTP ponownie staną się wielkim międzynarodowym przeglądem dorobku przemysłowego, podczas którego rodzimi oraz zagraniczni liderzy zaprezentują najnowsze technologiczne rozwiązania stosowane w sektorze szeroko pojętej obróbki drewna.

Dzięki inwestycjom w nowe technologie i wysoko wykwalifikowaną kadrę polskie firmy drzewne i meblarskie stają się coraz poważniejszym graczem na arenie międzynarodowej. Według Mariusza Głogowskiego, prezesa firmy Komandor, „(…)polscy producenci są coraz lepiej przygotowani do wejścia na rynki zagraniczne. Mamy coraz lepsze maszyny, nowe technologie, kadrę o wysokich kwalifikacjach. Dzięki temu, że wykorzystujemy najnowsze materiały, umiemy się dostosować do potrzeb klientów, jesteśmy w stanie produkować wysokiej klasy meble i sprostać coraz wyższym oczekiwaniom naszych odbiorców”*.

Oprócz bogatej oferty wystawienniczej, która obejmie 7 pawilonów i teren otwarty, o sile Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA stanowi idea spotkań, rozmów biznesowych i wymiana doświadczeń. Merytoryczną ich wykładnią są liczne wydarzenia specjalne w formie prezentacji, pokazów i warsztatów. W bieżącej edycji na uczestników targów czekać będą: projekt Drema Dzieciom i Seniorom, Strefa Parkietu wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi, Strefa Wiedzy i pokazy produkcji mebli z palet we współpracy ze szkołami, Poligon Umiejętności i demonstracje lakiernicze, Pawilon Promocji Drewna, a w nim ekspozycja międzynarodowych stowarzyszeń, wystawa eksponatów Wyczarowane z Drewna, Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ, obchody jubileuszu 25-lecia istnienia Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi Do Obróbki Drewna DROMA, seminarium Bezpieczeństwo Maszyn, konferencja Energia z Drewna, kongres Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego Koopdrew koordynowany przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego i odbywający się na dzień przed otwarciem Międzynarodowych Targów Maszyn
i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, oraz wiele innych!

Zapraszamy do Poznania w dniach 12-15 września 2017 r, na Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, oraz towarzyszące im Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB.

Dla przypomnienia - w 2016 r. w targach wzięło udział 355 wystawców z 27 krajów, zajętych było 7 pawilonów, a powierzchnia ekspozycyjna wyniosła 22 tys. m2. Targi DREMA – tu warto być!

Źródło: http://www.drema.pl/pl/news/inwestycje_w_rozwoj_tylko_na_targach_drema/

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26