Przemysł powinien oszczędzać - 2. Konferencja HEAT not LOST (25-26.11.2015, EXPO Kraków)

Przemysł powinien oszczędzać - 2. Konferencja HEAT not LOST (25-26.11.2015, EXPO Kraków)
Przemysł powinien oszczędzać - 2. Konferencja HEAT not LOST (25-26.11.2015, EXPO Kraków)

Jak produkować w zgodzie z wytycznymi UE i jednocześnie oszczędzać do 90% energii, która w największych zakładach w naszym kraju potrafi przynieść nawet kilka milionów złotych? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy podczas 2. edycji Konferencji HEAT not LOST, towarzyszącej Międzynarodowym Targom Izolacji Przemysłowych 4INSULATION (25-26 listopada 2015 r.). Wydarzenie dedykowane jest osobom zajmującym się badaniami, projektowaniem i wykonawstwem układów termoizolacyjnych oraz specjalistom odpowiedzialnym za ich późniejsze użytkowanie w przemyśle.
Dynamiczny rozwój obszarów wiedzy i kompetencji w dziedzinie izolacji przemysłowych ma znacząco wpłynąć na poprawę efektywności energetycznej. Przyczyni się także do zrealizowania przez Polskę ambitnego celu, jakim jest 20% zmniejszenie zużycia energii do 2020 roku. Wśród przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej na czołowym miejscu znajduje się ograniczanie strat ciepła instalacji przemysłowych i energetycznych. Największy potencjał redukowania strat energii niosą w sobie obiekty, w których występują procesy technologiczne lub transport czynników wysokotemperaturowych. W pierwszej kolejności należy do nich zaliczyć: kotły energetyczne i piece technologiczne, reaktory, rurociągi i kanały, zbiorniki, turbiny, urządzenia oczyszczające gazy, armaturę przemysłową, konstrukcje zawieszeń i podparć itp.
- Konferencja nie bez przypadku organizowana jest przy okazji 2. Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION oraz 6. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® - mówi Przewodniczący Komitetu Naukowego, dr hab. inż. Zbigniew Plutecki, profesor Politechniki Opolskiej. - Naszą intencją jest bowiem łączenie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań z różnych obszarów wiedzy. Inżynieria materiałowa jest w stanie dynamicznego rozwoju. Producenci materiałów poszukują nowych potencjalnych odbiorców. Podobnie jest w energetyce, budowie i eksploatacji maszyn, informatyce, elektrotechnice czy automatyce. Wymiana wiedzy w tym zakresie pozwoli na lepszą integrację dostępnych rozwiązań i skutecznego aplikowania ich w przemyśle.

Ideą, która przyświecała organizacji Konferencji HEAT not LOST było zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu nie tylko naukowców, ale i przedstawicieli przemysłu. Dzięki zaproponowanej formule Konferencji teoria może spotkać się z praktyką, a efekty tego spotkania z pewnością będą cenne dla wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy Konferencji zadbali o współpracę Komitetu Naukowego z Radą Techniczną. Pierwsze gremium tworzą wybitni przedstawiciele świata nauki, drugie zaś reprezentanci firm z szeroko rozumianej branży energetycznej.
Prace publikowane przez naukowców, zarówno tych z dużym dorobkiem, jak i tych początkujących, trafiają do wąskiego grona odbiorców, a koncepcje w nich prezentowane nie zawsze mają szansę na sprawdzenie się w praktyce. Z drugiej strony grupy energetyczne wdrażają różne rozwiązania w dziedzinie efektywności energetycznej i często poszukują nowych pomysłów - wyjaśnia Paweł Gajewski, Sekretarz Rady Technicznej.

Konferencja HEAT not LOST będzie wyjątkową okazją, aby nie tylko zaprezentować i przedyskutować ciekawe projekty, ale i do tego, by umożliwić wyartykułowanie konkretnych potrzeb ze strony przedstawicieli przemysłu. Spojrzenie na zagadnienia związane z efektywnością energetyczną wciąż wymaga świeżości i otwartości, poszerzania horyzontów. Formuła i zakres tematyczny 2. Konferencji Naukowo-Technicznej HEAT not LOST służyć mają kształtowaniu, modelowaniu tego spojrzenia - i to jest jej podstawowa misja.

Ten sam termin, to samo miejsce
Podczas 2. Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, jedynego w Polsce spotkania branży izolacji przemysłowych, zobaczymy firmy prezentujące produkty i materiały do izolacji cieplnej i zimnochronnej, maszyny, narzędzia, aparaturę pomiarowo-kontrolną, materiały pomocnicze, a także wyposażenie dla monterów izolacji przemysłowych, rusztowania oraz usługi. Targi Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE to z kolei szansa na zaznajomienie się z różnorakimi metodami ograniczenia strat energii. Wystawcy zaprezentują energooszczędne systemy pneumatyczne, klimatyzacyjne, systemy odzysku ciepła w instalacjach przemysłowych, efektywne oświetlenie obiektów przemysłowych, sprzęt termowizyjny oraz zaoferują możliwość przeprowadzenia audytu energetycznego. Wydarzeniom tym towarzyszyć będą 6. Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych, będące jednocześnie eliminacjami do 12. edycji Mistrzostw Europy, pokazy montażu rusztowań i prac wysokościowych, a także warsztaty Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. "Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach".

Więcej informacji na www.hnl2015.pl

Źródło: http://energetyka.wnp.pl/przemysl-powinien-oszczedzac-2-konferencja-heat-not-lost-25-26-11-2015-expo-krakow,259700_1_0_0.html

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26