W Radomsku ruszyła odlewnia żeliwa

W Radomsku ruszyła odlewnia żeliwa
W Radomsku ruszyła odlewnia żeliwa

Firma FON-SKB uruchomiła odlewnię żeliwa w Radomsku, która ma zwiększyć konkurencyjność firmy i umożliwić wejście na rynki przemysłu okrętowego, samolotowego, gazowego czy petrochemicznego.
FON-SKB to producent osi i mostów napędowych, przeznaczonych głównie do maszyn górniczych, rolniczych, budowlanych i autobusów. Firma istnieje od 1912 roku i jako jedna z nielicznych w regionie nie tylko przetrwała transformację, ale i wciąż dynamicznie się rozwija.

- Odlewnia jest bardzo nowoczesna, więc jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów - mówił podczas ceremonii otwarcia Sławomir Dobosz, prezes i właściciel Grupy SKB, do której należy FON-SKB.

Przedstawiciele firmy podkreślają nie tylko innowacyjność, ale i wydajność odlewni, która produkować będzie 10 tysięcy ton odlewów rocznie, z czego ponad 80 proc. trafi na rynki eksportowe.

- Idziemy w szeroką dywersyfikację i cieszymy się, że możemy kontynuować produkcję ze stuletnim doświadczeniem. Myślimy też o następnych projektach – zdradza Jakub Kowalski, wiceprezes FON-SKB.

W nowej odlewni zatrudnienie znajdzie blisko 100 osób. Wykwalifikowanych pracowników kształci działająca przy SKB filia łódzkiego Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii.

W uroczystości otwarcia w zmodernizowanej hali odlewni udział wziął wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, który podkreślił rolę nowopowstałej odlewni jako elementu procesu industrializacji i reindustrializacji Polski, a także zwiększania konkurencyjności jej gospodarki.

Źródło: http://hutnictwo.wnp.pl/w-radomsku-ruszyla-odlewnia-zeliwa,248719_1_0_0.html

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26